Kurumsal

Farba Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli İş ortaklarımız ve Çalışanlarımız,

Türkiye otomotiv sektöründe yaklaşık 70 yıldır faaliyet gösteren Bayraktarlar Ailesinin odelo ve Farba otomotiv aydınlatma grubu şirketlerinin dördüncü kuşak yöneticisi olarak, küresel bazda ailemiz adına tüm sorumluluğu alarak, otomotiv aydınlatma işlerimizi yönetmekteyim. Geçmiş iş yaşamıma baktığım zaman, hem işlerimizle  ilgili, hem de gönüllü olarak görev aldığım sivil toplum örgütlerinde övünebileceğim güzel işler yaptım ve dostluklar edindim’’ .

Otomotiv sektörü, ailemizin dört jenerasyondur çalıştığı en önemli, iş kolu olmuştur. Uzun yıllardır yerel olarak sürdürdüğümüz otomotiv aydınlatma sektörü faaliyetlerimizi, Alman odelo şirketlerinin gurubumuza katılması ile birlikte küresel bir boyuta taşımış bulunuyoruz. Bugün otomotiv dış aydınlatmasında küresel bazda yakaladığımız yenilikçi ve teknolojik liderliğimizi, sahip olduğumuz dünyanın en iyi araç üreticileri olan müşterilerimizle sürdürebilmek, bizim en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Bu işlerimizi yaparken, dört kuşaktır aile bireylerimiz,  kendi işleri kadar,  sosyal sorumluluk faaliyetlerinde de bulunarak,  ülkemizin kalkınmasına önemli katkılarda bulunmaya çalışmaktadır.

Bugün işlerimizi yaparken,  dünyanın önde gelen müşterilerimiz olan araç üreticileriyle karşılıklı güvene dayalı,  proje bazında aldığımız taahhütlerle işlerimizi yapıyoruz. Bu işlerimizi yaparken ailemizi, Türk insanın performansını,  girişimciliğini ve ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına tanıtıyoruz. Böyle bir sorumluluğu sadece ailemiz adına değil aynı zamanda ülkemiz adına da taşıyoruz.

Küresel otomotiv sektöründe, bugünkü iş ortamı ve alınan sorumluluklar,  aile şirketlerinin kurumsallaşmasını ve müşterilerinin uzun vadeli güvenini kazanmasını gerektirmektedir. Hiç kuşkusuz kurucu aile bireylerine,  bu anlamda çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Aile bireyi olan genç nesillerin de kendilerini günün gereksinimlerine uygun, gerekli donanımlara haiz, yeni vizyoner liderler olarak yetiştirmeleri, aile işlerine sahip çıkmaları ve aile işlerinde çalışmayı istemeleri gerekir.

Dünyada ki küresel rekabet ortamı her zamankinden daha hızlı değişimleri beraberinde getirmektedir. Bugün hangi sektörde iş yapıyorsanız yapın; hedef koymayanların ve dünyadaki gelişmelerden uzak kalanların başarılı olması mümkün olmamaktadır.

odelo grubu şirketlerini grubumuza katarak küresel bir otomotiv dış aydınlatma imalatçısı olmak için çıktığımız yolda elde ettiğimiz başarılı sonuçlar hiç kuşkusuz değerli çalışanlarımız ile sağlamış olduğumuz birlik ve beraberlikle mümkün olmuştur. Tüm değerli iş ortaklarımıza bize vermiş oldukları destek ve işbirlikleri için ayrıca teşekkür ediyor, nice küresel, yenilikçi başarıların bizlerle birlikte olmasını diliyorum.

 

Ahmet Bayraktar

odelo ve Farba şirketleri

Yönetim Kurulu Başkanı